Často kladené otázky

Jak dlouho vydrží mikropigmentace / permanentní make-up ?

Permanentní make-up Vám vydrží 1-3 roky. Záleží na typu pokožky a následné péči o pigmentované místo (ochrana před slunečním zářením UV filtry) Permanentní make-up postupně světlá, tím jak se vám regeneruje pokožka. To znamená, pokud jste spokojena, je možnost zákrok stále obnovovat po dobu několika let. Nejčastěji se obnova provádí po 1-2 letech, kdy zákrok provedeme pouze na jedno sezení (dojde tzv.oživení pigmentu).

Co je korekce a proč je nutná korekce?

Korekce slouží k doladění požadovaného tvaru a barevného odstínu. Neslouží k tomu, aby byl zákrok ztmavován, ale aby byl pigment v pokožce rovnoměrně rozložen a tím se zaručila jeho sytost a schopnost vydržet několik let.
Jednorázový zákrok není metodou směřující k dokonale provedenému výsledku, ani není cenově výhodnější. Implantované pigmenty jsou pro organismus cizí látkou. Působením obranných systémů, se organismus snaží pigment postupně vyloučit z pokožky. Proto nikdy po první aplikaci nemůže dojít k rovnoměrnému uložení pigmentu v pokožce a k zajištění jeho trvanlivosti!

Je aplikace permanentního make-upu bolestivá?

Zákrok provádíme v lokální anestezii za použití vysoce kvalitních anestetik ve formě krému v kombinaci s anestetikem ve spreji a gelu. Na všechna anestetika provádíme alergologický test v průběhu konzultace.

Dochází v místě aplikace permanentního make-upu ke krvácení?

Nemusíte se obávat, zákroky se provádí velice jemnou akupunkturní jehličkou nebo čepelkou (při microbladingu) pouze ve vrchní vrstvě dermis, to znamená, že nekrvácí. Pouze pokud klientka používá léky, které snižují srážlivost krve, nebo je-li nějakým jiným způsobem oslaben organismus.

Je možné se přes permanentní make-up líčit a používat i jiné odstíny?

Účelem permanentního make-upu je upravená tvář bez ostrých či příliš nápadných linií. To znamená, že se můžete bez problémů líčit (i různými odstíny).

Jsem alergická na kosmetické přípravka a ličidla. Mohu podstoupit tento zákrok?

Nejprve bychom doporučily provést alergologický test a teprve poté se rozhodnout zda je možné zákrok provést. Všechny přípravky jsou však hypoalergení, vyrobeny z přírodního materiálu a po dobu naší praxe nebyly zjištěny známky alergických reakcí.

Je mi 62 let. Je pro mne permanentní make-up vhodný?

Permanentní make-up je určen všem ženám jakékoliv věkové kategorie.

Mám vrásky okolo rtu a rozpíjí se mi rtěnka. Pomohl by mi tento zákrok?

Zde doporučíme zákrok s vystínováním rtů a klientka už nemusí rtěnku používat. Pro zvýšení lesku ji postačí pouze aplikace zvláčňujících přípravků nebo lesků na rty.

Co mohu udělat proto, aby mi PM vydržel co nejdéle?

Pro prodloužení trvanlivosti permanentního make-upu je důrazně doporučeno používat při slunečním záření (včetně solárií) na pigmentovaná místa vždy ochranný krém s SPF 50.

Jsou používané pigmenty potenciálně nebezpečné?

Pigmenty obsahují pouze bezpečné látky, které prošly přísným testováním a certifikací. Nemají proto u zdravého organismu žádný negativní efekt na pokožku ani tělo.