Mikropigmentace obočí

  • Doba aplikace: 120 min.
  • Možnosti úprav: Úprava se provádí vykreslením jednotlivých chloupků v barvě vašeho původního obočí i ve směru přirozeného růstu chloupků, tzv. 3D efektem.

 

Modelace obočí:

Můžeme znovu vytvarovat, změnit velikost, šířku, tvar i hustotu obočí. Oceníte to zvláště, pokud jste podlehla dobovému trendu vytrhávání obočí do tenkých linií a dnes si přejete jeho opětovné obnovení, popřípadě doplnění chybějící části.

Po provedení PM, máte za sebou polovinu výsledku. Druhá polovina spočívá v tom, jak kvalitně budete PM ošetřovat v průběhu hojení. Proces hojení závisí na aktivitě pokožky a vlivu okolního prostředí. Prvotní regenerace trvá 3 až 7 dní, úplné zhojení cca jeden měsíc. Toto období lze rozdělit do dvou etap: první etapa do odpadnutí stroupků, druhá do úplného vyhojení a stabilizace vybarvení zákroku.

V první etapě vypadá PM velmi výrazně, protože pigment smíšený s tkáňovým mokem může ve stroupcích získat tmavé zabarvení. Čerstvě po zákroku nehodnoťte tvar ani barvu, pokožka je podrážděná, oteklá a může dojít k přechodné asymetrii tvaru. Vyčkejte proto až do úplného vyhojení pokožky. Stroupky mohou vydržet 2-4 dny (obočí až týden), než se začnou odlupovat. Po jejich samovolném odpadnutí (v žádném případě nestrhávat a odlupovat – tím poškodíte celistvost vpraveného pigmentu) se objeví konečný tvar. Konečná barva bude stabilizována nejdříve po měsíci od provedení zákroku (po první etapě může být pigmentace značně světlejší nebo naopak výraznější než konečný výsledný efekt, protože pokožka na pigment stále reaguje). První etapa je rozhodující období pro docílení výsledku. V tomto celém období hojení není doporučené stroupky namáčet, odstraňovat anebo jiným způsobem, či pomocí jakýchkoliv prostředků, zrychlovat proces hojení. Pigment je do pokožky aplikován velmi mělce a v období hojení jej pokožka začíná odlučovat, čímž se vytváří stroupek. Pod stroupkem se hojí pokožka, která do sebe nazpět vstřebává odloučený pigment. Jestliže stroupek silně namočíte nebo jej odstraníte před stanovenou dobou, pak se nebude vstřebávat nic a vznikne mezera v PM vyžadující další korekci. A obráceně, při znečištění nebo kontaminaci místa aplikace, se vstřebávají i nežádoucí látky a může dojít ke změně barvy, či k infekci.

V průběhu hojení PM doporučujeme: Pigmentovaná místa nelíčit, nepoužívat žádná líčidla ani pudr! Zákrok zbytečně nenamáčet, spát v tomto období nejlépe na zádech, aby nedošlo k nechtěnému odloupnutí stroupku během spánku, vyhnout se znečištěnému prostředí, nechodit bezprostředně po aplikaci cvičit (z důvodu zvýšeného pocení a možnosti vniknutí potu do rány), nechodit do bazénu, sauny, solária, na přímé slunce (i po zhojení sluneční záření a opalování v soláriích silně zkracuje trvanlivost PM, proto se důrazně doporučuje používat na pigmentovaná místa vždy ochranný krém s SPF 50), nepoužívat samoopalovací přípravky (z důvodu změny pigmentu a to i po zhojení zákroku). Pokud po úplném odhojení zákroku přesto chcete samoopalovací krém používat, musíte jej po nanesení z pigmentovaného místa setřít (mohlo by dojít ke změně barevného odstínu pigmentovaného místa). Dále se v době hojení vyvarujte používání prostředků s AHA kyselinami, chemickému peelingu a jiným kosmetickým úpravám v obličeji.

Ošetření PM po zákroku:

Klient je poučen, jak o pigmentované místo pečovat, jsou mu předány „Pokyny pro ošetření PM a přípravek na ošetření PM.

Dlouhodobá péče o PM:

Pro prodloužení trvanlivosti permanentního make-upu se důrazně doporučuje používat při slunečním záření (včetně solárií) na pigmentovaná místa vždy ochranný krém s SPF 50.

Po uplynutí cca jednoho roku permanentní make-up začíná postupně ztrácet svou sytost, ale tvar je stále zřetelný

a viditelný. Pokud má klient zájem PM stále udržovat v optimálním vzhledu, nebo má postupem času individuální potřebu mírně změnit tvar či doplnit sytost, doporučujeme následnou korekci provést do tří let od prvotního zákroku. Taková individuální korekce je prováděna za zvýhodněnou jednorázovou cenu (tzn. neplatí se cena celého nového zákroku).

 

Anestetika:

Emla krém 5%

  • Složení: Lidocainum 25,0 mg a prilocainum 25,0 mg v 1 g krému

Xylocain 10% spray

  • Složení: Lidocainum 10 mg v 0,1 ml roztoku (odpovídá jedné dávce)